Мої розробки


Задачі на краєзнавчу тематику, зі збірника створеного творчою групою вчителів математики Гайсинського району

61. (8 клас) Футбольне поле стадіону «Дружба» має форму прямокутника. Довжина – 100м. Площа – 600м2 . Яка відстань між протилежними кутами поля?
Відповідь: ≈116,62м (Подчос Ю.Ю.)
62. (6 клас) На Гайсинську швейну фабрику завезли мотки тканини: 192 м білого кольору, 336 м чорного кольору і 288 м - синього. Яку найбільшу кількість костюмів можна пошити з цих кольорів, так щоб кожен костюм мав однакову кількість метрів затраченого матеріалу?
Відповідь: 48 (Подчос Ю.Ю.)
63. (8 клас) Після туристичних змагань «Мар’янівська березина» учасники обмінялись фотографіями на пам’ять. Скільки було учасників, якщо фотографій виявилось 240?
Відповідь: 16учасників (Подчос Ю.Ю.)
64.(8 клас) З Гайсина і Немирова виїжджають одночасно два потяги відповідно у напрямах AD і BE, що перетинаються в точці С під кутом 60°. Обидва потяги рухаються рівномірно зі швидкістю відповідно 20 і 30 км/год. Через скільки годин з моменту їхнього відправлення відстань DE між ними дорівнюватиме початковій, якщо АС = 50 км, ВР = 40км?
Відповідь: 3 год (Подчос Ю.Ю.)
65. (6 клас) Гайсинський молокозавод реалізував продукцію на суму 138600 грн. при цьому отримав 10% прибутку. Визначте собівартість молочної продукції.
Відповідь: 126000 грн. (Подчос Ю.Ю.)
66. ( 9клас) У газеті «Трибуна Праці», описувалася справа, про продаж отари, що має 20 овець, за такими умовами: за першу вівцю слід заплатити 1 к., за другу - 2 к., за третю - 4 к. і т. д. У яку суму обійдеться вся отара?
Відповідь: 11000 грн. (Подчос Ю.Ю.)
67. (5 клас) За добу 1320 Гайсинчан отримують медичну допомогу. Скільки людей в середньому отримують медичну допомогу за 1 годину?
Відповідь: 55 осіб (Подчос Ю.Ю.)
68. (8 клас) В парку культури та відпочинку ім.. Б. Хмельницького були організовані змагання велосипедистів. Необхідно було проїхати 5 кругів по колу радіусом 54 м. Яку загальну відстань у ході змагання довелось проїхати кожному велосипедисту?
Відповідь: 1695,6 м (Подчос Ю.Ю.)
69. ( 7 клас) Коли турист подолав половину маршруту та ще 1 км, до с. Рахнівка Гайсинського району де народився відомий поет В.С. Стус, йому залишилося пройти третину всього шляху та ще 1 км. Скільки кілометрів пройшов турист?
Відповідь: 7 км (Подчос Ю.Ю.)
70. ( 9 клас) На Гайсинське зерносховище протягом кількох днів завезли 120 т зерна. За перший день завезли 12,4 т зерна, а за кожний наступний день – на 0,4 т більше, ніж за попередній. Скільки днів завозили зерно у зерносховище?
Відповідь: 270 днів (Подчос Ю.Ю.)
71. (9 клас) Знайти ширину р. Сіб між точками, одна з яких знаходиться на відстані 20 м від нашого місцезнаходження і відхилена на захід на 32 °, а друга — відхилена схід кут 28 ° і знаходиться на відстані 50 м від нас.
Відповідь: 10м (Подчос Ю.Ю.)
72. (6 клас) Щоб замісити тісто, на Гайсинському хліб - заводі, необхідно взяти борошно, молоко, і олію у відношенні: 8:5:1. Скільки грамів борошна потрібно взяти, щоб вийшло 840 г тіста?
Відповідь : 480 грам (Подчос Ю.Ю.)
73. (8 клас) Висота будівлі Гайсинського районного Будинку школярів та молоді на задній стінці фотокамери дорівнює 32 мм. Знайти висоту будівлі, якщо воно знаходиться на відстані 55 м від об'єктива фотоапарата; глибина фотокамери дорівнює 16 см.
Відповідь: 11 м (Подчос Ю.Ю.)
74.(6 клас) Гнат Танцюра та Явдоха Зуїха разом прожили 141рік. Скільки років прожив Г. Танцюра, якщо Я. Зуїха прожила на 19 років більше?
Відповідь: 61 рік (Подчос Ю.Ю.)
75. (9 клас) В Гайсинському лісництві, бригада лісорубів, протягом кількох днів повинна була заготовляти 216 м3 дров. Перші три дні вони працювали, як передбачалось, а потім щодня заготовляли на 8 м3 більше, тому вже за день до строку заготовили 232 м3 дров. Скільки кубометрів дров заготовляла бригада щодня?
Відповідь: 32 м3 (Подчос Ю.Ю.)
76 (9 клас) Біля Гайсинського Краєзнавчого музею потрібно засіяти 1 м2 землі, знадобиться 20 г насіння газонної трави. Кілограм такого насіння коштує 150 грн. Скільки коштів знадобиться, щоб засіяти газонною травою круглу ділянку радіусом 20 м?
Відповідь: 3768 грн. (Подчос Ю.Ю.)
77 (9 клас) В музеї, воїнів – афганців Гайсинщини, потрібно вистелити паркетом кімнату, що має прямокутну форму розміром 11 м х 8,8 м , одна плитка якого має розмір 5 см х 25 см. Скільки потрібно плиток паркету, якщо на припасування і прирізку витрачається 3 % від загальної площі?
Відповідь: 7977 плиток (Подчос Ю.Ю.)
78 (6 клас) Річка Південний Буг на 681км довша за річку Сіб, яка протікає через Гайсин. Знайти довжину кожної з цих річок, якщо їхня спільна довжина 931 км?
Відповідь: Південний Буг - 806км, Сіб – 125 км (Подчос Ю.Ю.)
79 ( 6 клас) Між вихованцями Гайсинської СЮТ, в кінці навчального року, було поділено порівну 155 грамот і 62 кубки. Скільки було нагороджено вихованців?
Відповідь: 31 (Подчос Ю.Ю.)
80 (8 клас) На змаганнях з спортивного орієнтування, які проходили на урочищі Белендіївка, учасник пройшов 7 км на південь, потім 4 км на схід і стільки само на північ. На яку відстань відійшов учасник від початкової точки?
Відповідь: 5км (Подчос Ю.Ю.)
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ КРИПТОГРАФІЇ ТА ДЕЯКІ ВИДИ ШИФРІВ
1.1. Основні поняття криптографії
Якщо ви хочете передати своє текстове повідомлення (послідовність символів деякого алфавіту) адресату так, щоб воно залишилося таємним для сторонніх осіб, то у вас є, принаймні, дві можливості. Ви можете спробувати приховати сам факт передачі тексту, тобто удатися до методів стеганографії, в арсеналі якої - симпатичні (невидимі) чорнила, мікрокрапки і тому подібні засоби. 
Завантажити

Вечір старшокласників «Математика і мова — два крила натхнення»


З давніх-давен людство умовно поділилося на технарів і гуманітаріїв, на фізиків і ліриків. Проте чіткої межі між ними немає. Як немає чистих темпераментів — холериків, флегматиків, сангвініків чи меланхоліків, так немає математика чи фізика, який у глибині душі не був би ліриком, не любив би музики, не відчував би прекрасного, не захоплювався б красою слова. А жоден лірик, художник, актор не обходиться в житті хоча б без елементарних розрахунків, без логічних висновків чи не захоплюється новітніми винаходами чудо-техніки.„Неможливо бути математиком, не будучи в той же час поетом у душі”(С. Ковалевська) Скачати

Конкурс веселих математиків

Ведучий.

 Ми раді вітати вас на святі Математики. Сьогодні зустрічаються дві команди веселих і кміт­ливих знавців математики — учнів 5-А і 5-Б класів. Вітаємо їх.

Тепер на нас чекає гра.
Хай буде весела й без зла.
А щоб змагання було чесним,
Слід вибрати журі почесне
Нам разом з вами, друзі.
Хто ж буде в цім почеснім крузі?
 

Немає коментарів:

Дописати коментар